REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Bojar: Żyjemy w posoborowym matrixie, a nowa msza jest odarta z sacrum [WIDEO]

937

Nadzwyczajna forma rytu rzymskiego (łac. Forma extraordinaria, potocznie: msza trydencka) to w Kościele katolickim porządek celebrowania mszy świętej obrządku łacińskiego, promulgowany w 1570 r. przez Piusa V po soborze trydenckim konstytucją apostolską Quo primum. Obecnie podstawą celebracji mszy świętej w tej formie jest Mszał Rzymski w wydaniu Jana XXIII z 1962 r.

O tej zarzuconej niemal na całym świecie mszy świętej opowiadała w programie “Kościół, naród, państwo” Mediów Narodowych Olga Bojar – wierna Tradycji z Poznania.

– Pierwszy raz w życiu byłam około 3 lata temu. Było to w wyniku kazania, właściwie słów wysłuchanych przez internet nieżyjącego już dziś księdza Gregorego Hessego. I to nam uświadomiło, że żyjemy w jakimś posoborowym matrixie, że liturgia na którą cały czas chodziliśmy jest czymś zupełnie nowym, tzn. nastąpiła kompletna zmiana optyki. Z ofiary na ucztę. Dopiero jak poszłam pierwszy raz na mszę świętą trydencką zobaczyłam jak nowa msza jest odarta z sacrum.

Reklama / Advertisement

– Żeby przekonać się do nowej mszy wystarczył Ci jeden raz? – zapytał prowadzący.

– Powiem tak, ani razu nie musiałam. Dlatego, że jestem Katoliczką, dostałam informację. Istnieje taki dokument jak bulla “Quo primum tempore” Piusa V. Jest nauczaniem nieomylnym. Przeczytałam i to wystarczyło. Jako wierna wychodzę z założenia że więcej nie wiem niż wiem, nie mam wykształcenia teologicznego, ale kiedy czytam te słowa, które są napisane wprost, nie wymagają interpretacji to wiem, jeżeli mam napisane że nowy ryt jest zły to nie dyskutuje z tym, tylko przyjmuje to co Kościół nam wiernym daje – odpowiedziała Bojar.

za: medianarodowe.com

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement