REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Błaszczak w Waszyngtonie: Mamy konkretne propozycje ze strony amerykańskiej

175

– Nasze spotkanie miało charakter rozmowy o szczegółach w ramach grupy roboczej. Jesteśmy umówieni na kolejne rozmowy na ten temat. Nasza propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony naszych partnerów z USA, ale jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach. Mamy konkretne propozycje ze strony amerykańskiej. Będziemy je oceniać – powiedział po wtorkowym spotkaniu gmachu Pentagonu w Waszyngtonie w ramach polsko–amerykańskiej grupy roboczej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Naszym wspólnym celem jest to, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Moim celem jest, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce, a celem USA jest to, żeby zapewnić bezpieczeństwo na świecie, bo przecież USA operują w większej skali niż Polska – stwierdził, podsumowując rozmowy o amerykańskiej bazie w Polsce z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. –  Usłyszeliśmy dziś konkretne propozycje odnoszące się do naszego projektu i pierwsze oceny ze strony Pentagonu. Będziemy jeszcze rozmawiać o szczegółach.

***
Przed południem minister Błaszczak na temat stałej obecności wojsk USA w Polsce rozmawiał w Senacie z J. Kylem. Republikański senator zadeklarował swoje wsparcie dla projektu zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce.

Reklama / Advertisement

Foto: por. Robert Suchy/CO MON

za: mon.gov.pl

Reklama / Advertisement