Biskupi bronią abp. Jędraszewskiego: Obrońca Prawdy ewangelicznej

-Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej – czytamy w liście poparcia i solidarności wystosowanym i podpisanym przez 15 arcybiskupów i biskupów w obronie atakowanego ostatnio przez lewicowo-liberalnie siły arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego.

Hierarchowie zaznaczyli, że “zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga”. Sygnatariuszami listu są abp Adam Szal, bp Jan Wątroba, abp Mieczysław Mokrzycki, abp Wacław Depo, abp Józef Michalik, bp Marian Rojek, bp Stanisław Jamrozek, bp Kazimierz Górny, abp Stanisław Nowak, bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Andrzej Jeż, bp Jan Śrutwa, bp Mariusz Leszczyński, bp Andrzej Przybylski oraz bp Edward Białogłowski.

Arcybiskup Jędraszewski znalazł się po raz kolejny pod medialnym ostrzałem po tym, jak w wywiadzie dla Telewizji Republika powiedział, że ekologizm jest “sprzeczny z wszystkim tym, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga”.

W skandaliczny sposób na wypowiedzi krakowskiego arcypasterza zareagował np. wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, który publicznie afiszuje się ze swoim homoseksualizmem. Napisał on w mediach społecznościowych: “Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce”.

REKLAMA/Advertisement