REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Biedroń zdradził, że namawiał do startu Annę Grodzką. Jest też “gotów zostać premierem”!

595

– Nie ukrywam, że jestem gotów zostać premierem, ale to wyborcy zdecydują. Polska polityka potrzebuje odnowy. Dzisiaj to są tylko sondaże. Kiedy startowałem na posła wszyscy mówili starcie słonia z mrówką, jak na prezydenta Słupska, to że dostanę 2% – mówił wczoraj Robert Biedroń w rozmowie z Moniką Olejnik w “Kropce nad I”.

– Mam nadzieję, że prodemokratyczna strona, łącznie z Wiosną wygra te wybory. Ważne jest, żeby iść obok siebie. Nasze elektoraty nie są przeciwstawne, idą obok siebie. Dzięki Wiośnie mamy szansę dodać Polsce odwagi. Skupmy się na pozytywnym przekazie, na wspieraniu się – dodał.

Jak zdradził, namawiał też do startu Annę Grodzką, ale „sytuuje się bardzo po lewej stronie, a Wiosna według niej jest bardziej centrowa”.

Reklama / Advertisement

– Rafał Trzaskowski podjął bardzo odważną i potrzebną decyzję. Ja w Słupsku wprowadziłem kartę różnorodności, zgodną ze wskazaniami WHO. To się da zrobić. Przez ostatnie 30 lat niewiele zrobiliśmy, żeby pewne rzeczy rozwiązać. Chociażby wprowadzić związki partnerskie. Sam byłem wnioskodawcą takiego projektu w Sejmie RP, ale brakowało posłom ówczesnej kadencji odwagi, takiej jak Pawła Adamowicza – komentował kwestie Warszawskiej Karty LGBT+. – – Kościół za długo spowiadał Polki i Polaków. Może jest najwyższy czas, żebyśmy my zaczęli spowiadać Kościół. Przygotowałem takie cytaty z książek dla dzieci idących do komunii. Czy bawią się swoim ciałem? Czy myślą o rzeczach nieczystych? Czy kiedyś mogliby wystąpić w filmie pornograficznym? To z podręczników dla 9-latków idących do Pierwszej Komunii.

za: tvn24.pl

Reklama / Advertisement