Biała rodzina zbiegła z RPA, gdy chciano zgwałcić jej 2-letnią córeczkę, by … leczyć w ten sposób AIDS [WIDEO]

Palaestra Media jest niezależnym i zależnym od crowdfundingu operatorem medialnym, tworzącym filmy dokumentalne o sprawach, których nie chce poruszyć nikt inny. Jedna z nich dotyczy sprawy afrykanerskiego farmera, który zbiegł z żoną i córeczką do Szwecji i poprosił tam o azyl. Sprawa rozpatrywana jest właśnie przez tamtejsze władze.

Mężczyzna dotarł do Skandynawii w 2014 r., gdy jego dziecko miało zaledwie 4 i pół roku. Kiedy osiągnęła wiek zaledwie 2 lat, czarni gangsterzy zaproponowali rodzicom ohydny targ, chcąc odkupić dziecko. Zgodnie z wierzeniami szerzonymi przez lokalnych czarowników, stosunek seksualny z dziewczynką która jest dziewicą, jest … lekiem na AIDS! To nie wszystko, gdyż po zamordowaniu dziecka, niektóre części jej ciała mogą być użyte do przygotowania “leków” na inne schorzenia.

REKLAMA/Advertisement

Wstrząśnięci rodzice nie mogli uwierzyć temu, co usłyszeli i natychmiast złożyli zawiadomienie na policji. Jednak od czasów, gdy rządy przejęła w kraju czarna większość, na jej pomoc nie można liczyć. Bandyci nie zaprzestali nachodzić i śledzić swoich ofiar.

Zrezygnowana afrykanerska para z obawy o życie córeczki sprzedała za bezcen swoją nieruchomość i biznes, po czym uciekła do Europy.

REKLAMA/Advertisement

Ojciec przyznaje, że co prawda przesłuchujący go urzędnicy dają wiarę jego zeznaniom ale decyzja o przyznaniu azylu może być odrzucona ze względów politycznych. Szwecja bowiem wspiera – również finansowo – Afrykański Kongres Narodowy (ANC). Znane są już przypadki, gdy RPA wywierała nacisk gdy Afrykanerzy usiłowali rejestrować się w innych krajach jako uchodźcy. Władze południowoafrykańskie z oburzeniem ogłaszały, że w kraju nie dzieje się nic, co dawałoby podstawy do udzielenia azylu. W kilku przypadkach nacisk taki dawał skutek i odmawiano uciekinierom schronienia.

Tzw. dziewiczy mit oczyszczający (virgin cleansing myth) jest przekonaniem, że seks z dziewicą wyleczy człowieka z HIV / AIDS lub innych chorób przenoszonych drogą płciową. Antropolog Suzanne Leclerc-Madlala twierdzi, że mit ten jest istotny, czynnikiem w dużej liczbie gwałtów na niemowlętach dokonywanych przez mężczyzn zakażonych wirusem HIV w Republice Południowej Afryki. Oprócz młodych dziewcząt, które z racji wieku są uważane za dziewice, ludzie, którzy są “ślepi, głusi, upośledzeni umysłowo” są czasami gwałceni w wyniku błędnego założenia, że osoby niepełnosprawne są nieaktywne seksualnie, a zatem dziewice.

REKLAMA/Advertisement

Ankieta przeprowadzona przez University Of South Africa (UNISA) w Afryce Południowej wykazała, że ​​18 % badanych robotników w tym kraju uważa, że ​​seks z dziewicą leczy HIV / AIDS. Wcześniejsze badanie przeprowadzone w 1999 r. przez pedagogów zdrowia seksualnego w Gauteng doniósł, że 32% uczestników badania uwierzyło w ten mit.

Według Betty Makoni z sieci Girls Child Network w Zimbabwe, mit jest podtrzymywany przez tradycyjnych uzdrowicieli, którzy doradzają taki krok HIV-pozytywnym mężczyznom. W Zimbabwe niektórzy ludzie uważają również, że krew wydzielana przez dziewicę w czasie pierwszego stosunku oczyści krew zakażonej osoby z tej choroby.

W krajach afrykańskich, takich jak Tanzania i Burundi, odnotowano w ostatnich latach bezprecedensowy wzrost zabójstw osób cierpiących na albinizm, ponieważ ich części ciała są wykorzystywane w miksturach sprzedawanych przez szamanów. Zaczyna też wzrastać liczba przypadków, gdy rzekome medykamenty sporządza się z ciał dzieci.