Biała matka bohaterką w RPA. Z dzieckiem na ręku odparła atak czarnych bandytów z karabinami [WIDEO]

– W RPA co 26 sekundy następuje gwałt, 52 morderstwa dziennie. Jest to kraj fenomenalnej przemocy, skala jest przerażająca – relacjonował w połowie stycznia Stefan Tompson, wychowany w Wielkiej Brytanii pół-Polak, pół-Afrykaner.

Współczynnik zabójstw w tym kraju należy do najwyższych na świecie, a dokonywanych na białych farmerach i tak jest jeszcze kilka razy większy.

REKLAMA/Advertisement

Nic więc dziwnego, że – przynajmniej wśród białej społeczności – status bohaterki uzyskała młoda, biała kobieta z Pinetown (prownincja Durban), której w ostatni weekend udało się odeprzeć napad trzech napastników, którzy próbowali obrabować ją, jej rodzinę i odwiedzających ich przyjaciół.

Małżeństwo odwiedziły dwie rodziny i właśnie, gdy gospodarze żegnali się przy bramie ze znajomi wieczorem, około 22:30, przy uchylonej bramie pojawili się trzej czarni bandyci wymachujący karabinami szturmowymi. Napastnicy wystrzelili w powietrze, powodując, że ojciec rodziny upadł gdy próbował osłonić żonę i dziecko.

REKLAMA/Advertisement

W tym momencie niespodziewanie zadziałała jego małżonka, która – ściskając przez cały czas swoje małe dziecko trzymane na rękach – starała się nie wpuścić na teren posiadłości bandytów. Pomimo, że oddali oni w stronę napadniętych kilka strzałów, udało się zamknąć bramę. To zniechęciło napastników, którzy zdecydowali się na odwrót. Ich łupem padły jedynie telefony komórkowe, co można uznać za duże szczęście dla napadniętych. Zwykle koszt napadu jest znacznie wyższy: gwałty, morderstwa – nieraz poprzedzone torturami.

Sprawa ta stała się głównym tematem w mediach południowoafrykańskich i wlała strumień nadziei w serca wielu Afrykanerów.

REKLAMA/Advertisement

za: thesouthafrican.com