Bezkarna profanacja figury Chrystusa. Prokuratura umorzyła sprawę

– Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie znieważenia pomników tęczową flagą. Powód? Śledczym nie udało się znaleźć sprawców przestępstwa – podaje “Nasz Dziennik”.

– Postępowanie prowadzone przeciwko Michałowi S., Zuzannie M., Kai K. oraz Annie F. zostało umorzone pod koniec grudnia 2020 roku stosownie do treści art. 322 par. 1 k.p.k. wobec niepopełnienia przez wyżej wymienionych zarzucanych im czynów, jak również wobec niewykrycia sprawcy w sprawie – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

– Podstawą do wydania takiej decyzji był zgromadzony materiał dowodowy, utrwalony zgodnie z przepisami procedury – dodała rzecznik. “Nasz Dziennik” przypomina, że do zdarzenia doszło 20 lipca, kiedy “grupa osób przedstawiająca się jako aktywiści lgbt przyczepiła tęczową flagę do figury Jezusa Chrystusa przed bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu”

– Znieważone zostały wtedy również inne pomniki w stolicy – pisze gazeta. Doniesienie w tej sprawie złożył wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

– Zwrócę się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z odpowiednim wnioskiem, gdyż jako osoba składająca zawiadomienie w sprawie chciałbym dowiedzieć się, jak wyglądał przebieg całego postępowania – komentuje sprawę polityk i dodaje “Uważam, że sprawcy tego zdarzenia muszą być wskazani i muszą być wyciągnięte wobec nich konsekwencje”.

Jak widać, profanacje drogiej sercu każdego wierzącego Polaka i katolika nie są zdaniem prokuratury przestępstwem. Czy organa państwa postępowałyby tak samo, gdyby doszło do ataków na symbole innych religii np. judaizmu czy islamu?

REKLAMA/Advertisement