Berlin: Palestyńczycy próbowali wepchnąć Izraelczyka pod pociąg za “70 lat mordów na dzieciach ze Strefy Gazy”

Izraelski nastolatek i dwóch jego przyjaciół zostało w niedzielę zaatakowanych na berlińskim dworcu kolejowym Zoo Bahnhof w dzielnicy Tiergarten przez grupę arabskich mężczyzn, którzy wpadli we wściekłość, kiedy usłyszeli jak młody Żyd słucha piosenki w języku hebrajskim na komórce.

17-latek określany przez “Bild” jako Yonatan zeznał, że on i jego dwaj koledzy czekali na pociąg, kiedy włączył on swoim telefonie piosenkę zatytułowana “Tel Aviv” z repertuaru popularnego piosenkarza pop – Omera Adama. Grupa arabskich mężczyzn usłyszała hebrajskie słowa piosenki i zbliżyła się do trzech nastolatków. Arabowie powiedzieli, że pochodzą ze Strefy Gazy. Wywiązała się sprzeczka.

Yonatan powiedział, że krzyczeli do niego:

– Hebrajska muzyka? Od 70 lat mordujecie dzieci. Berlin jest teraz naszym miastem i tutaj nie słuchamy piep…j żydowskiej muzyki.

Yonatan odparł, że tak jak oni mogą słuchać muzyki arabskiej, tak on może słuchać muzyki izraelskiej. Po tym całą trójka odeszła, ale Palestyńczycy ruszyli za nimi. Według relacji jeden z nich zaczął wygrażać Izraelczykowi.

– Gdybym miał nóż, zabiłbym cię … jeśli spotkam cię ponownie, będziesz skończony – powiedział.

REKLAMA/Advertisement

W końcu obie grupy zwarły się. Jeden z zaatakowanych został trafiony w twarz, a drugi po trafieniu rozbitą butelką trafił do szpitala. Izraelczyka próbowano nawet zepchnąć na tory, by został potracony przez pociąg. Incydent został zarejestrowany przez kamery na stacji. Policja została szybko wezwana, ale zanim przybyła, napastnicy zniknęli.

za: bild.de