REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Belgia: Katolicki biskup Liege napadnięty i obrabowany przez zamaskowanych cudzoziemców

236

Belgijski rzymskokatolicki biskup diecezjalny Liège, Jean-Pierre Delville, został napadnięty w zeszłym tygodniu przez “cudzoziemskich mężczyzn” podczas włamania, jak podaje francuskojęzyczny dziennik “Le Vif” wydawany w Brukseli, powołując się na komunikat diecezji Liège.

Złodzieje włamali się do rezydencji biskupa późno w nocy z wtorku na środę rano przez okno na parterze prowadzące do toalety. Po wejściu do budynku zamaskowani bandyci pobili biskupa, przebywającego w domu wraz ze swoim chrześniakiem. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez diecezję, mężczyźni zagrozili biskupowi i zażądali gotówki, sądząc, że przechowuje on wszystkie pieniądze należące do diecezji.

Zamiast tego biskup Delville przekazał pieniądze, które trzymał dla swojego chrześniaka a przeznaczone na wycieczkę. Następnie zażądali złota. Biskup mógł tylko oddać trzy kielichy przechowywane w oratorium i kaplicy biskupiej. Potem chcieli wydania cennych obrazów. Napastnicy zostali zidentyfikowani jako obcokrajowcy, a diecezja twierdzi, że ​​”mówili po niemiecku, jak również w niezidentyfikowanym języku obcym i słabo po francusku”.

Reklama / Advertisement

Po związaniu zarówno biskupa, jak i jego chrześniaka, których znaleziono następnego ranka, złodzieje opuścili dom, rabując pieniądze i przedmioty wartości ok. 20 tys. euro.

za: levif.be

Reklama / Advertisement