REKLAMA

REKLAMA

Belgia: Coraz więcej uchodźców przyłapywanych na podróżach na urlop do ojczystych, “niebezpiecznych” krajów

746

– Coraz więcej uchodźców zostaje przyłapanych na podróżach na urlop do ojczystych krajów – powiedział dzisiaj niderlandzkojęzycznemu dziennikowi „Het Laatste Nieuws” Theo Francken – federalny, belgijski minister ds. azylu i migracji.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, 115 osób zostało już przyłapanych na tym procederze.

– Uchodźcy, którzy dobrowolnie tam wracają, pokazują że już nie czują się zagrożeni w kraju, z którego uciekli – twierdzi Francken.

W stosunki do wspomnianych osób rozpoczęto już dochodzenia dotyczące możliwych oszustw związanych z ich statusem w Belgii. Dotyczy to głównie osób posiadających zezwolenie na pobyt, pochodzących z Iraku, Afganistanu i Syrii. Osoby te ryzykują utratę pozwolenia na pobyt.

REKLAMA

– Oferujemy ochronę międzynarodową osobom, które nie mogą wrócić do swojego kraju – wyjaśnia Francken. – To przynosi wiele korzyści. Ale to także oznacza, że ​​są z tym statusem związane pewne warunki. Jednym z tych warunków jest to, że nie wracasz. Ci, którzy dobrowolnie wracają na wakacje, wskazują że nie ma już strachu przed prześladowaniem. Inaczej nie chciałbyś wrócić dobrowolnie, prawda?

za: vrt.be

REKLAMA