REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Będzie exit tax – podatek od emigrujących z Polski [WIDEO]

559

Wydawać się to może szokujące, ale rząd Morawieckiego wmawiający wszystkim, jak to wspaniale rozwija się gospodarka a budżet pęka w szwach od nadmiaru pieniędzy, postanowił wprowadzić kolejny podatek. Tym razem będzie to zwany z angielska expatriation tax (w skrócie exit tax).

Teoretycznie ma on zapobiegać wyprowadzaniu majątku do rajów podatkowych. Jednakże w praktyce może dotknąć każdego Polaka, chcącego na stałe opuścić kraj.

Jak informuje dzisiaj portal “Business Insider”, wiceminister finansów Paweł Gruza w odpowiedzi na interpelację poselską (wystosowaną, gdyż od paru miesięcy pojawiały się takie pogłoski, napisał:

Reklama / Advertisement

– Pragnę potwierdzić, iż w Ministerstwie Finansów przygotowywany jest projekt ustawy nowelizującej ustawę z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawę z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, przewidujący wdrożenie do polskiego porządku prawnego instytucji tzw. exit tax tj. opodatkowania nierealizowanych jeszcze zysków kapitałowych, w związku z przeniesieniem przez podatnika aktywów jego przedsiębiorstwa, stałego zakładu lub rezydencji podatkowej do innego państwa” – napisał Gruza w odpowiedzi na interpelację poselską.

za: businessinsider.com.pl

Reklama / Advertisement