REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Nie będę dłużej milczeć!”. Domniemany kochanek Macrona poza Francją z przywłaszczonymi paszportami dyplomatycznymi [WIDEO]

4639

We Francji trwa kolejna odsłona “skandalu Benalli”.

27-letni były ochroniarz osobisty prezydenta Francji Emmanuela Macrona wykorzystując zdobyte najprawdopodobniej bezprawnie paszpoty dyplomatyczne podróżował po Afryce, spotykając się z liderami państw afrykańskich (wiadomo na pewno, że widział się z prezydentem Czadu, a był również w Kamerunie). W Czadzie spotkał prezydenta Idrissa Deby’ego i jego brata, który odpowiada za zamówienia wojskowe.

Benalla powiedział, że towarzyszył “zagranicznej delegacji biznesowej” promującej duże firmy z Bliskiego Wschodu – dziennik “Le Monde” wspomina o izraelskich. Pałac Elizejski (siedziba francuskich prezydentów) wydał oświadczenie, ostrzegając Benallę przed stwierdzaniem “jakiegokolwiek związku z lub milczącego wsparcia ze strony prezydenta” podczas tych podróży.

Reklama / Advertisement

Rzeczniczka francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych potwierdziła, że ​​Benalla uzyskał dwa paszporty dyplomatyczne w maju i proszono go o ich zwrot od lipca.

W lipcu Benalla, ówczesny doradca ds. bezpieczeństwa, został zwolniony po tym, jak ukazał się film pokazujący jak bije protestujących w Paryżu. Od tej pory jest ścigany za napaść i “uzurpowanie sobie funkcji funkcjonariusza policji”.

Utrzymując, że doznał krzywd z powodu “zniesławiających i oszczerczych oskarżeń” ze strony swojego byłego pracodawcy, Benalla powiedział, że niektórzy członkowie otoczenia prezydenta próbują zniszczyć jego życie prywatne i zawodowe.

Reklama / Advertisement

– Nie będę dłużej milczeć – zagroził, jak podaje dzisiaj France24.com.

Latem po wybuchu skandalu z pobiciem demonstranta pojawiły się szeroko komentowane plotki o tym, że Benalla jest… kochankiem Macrona. Były one tak popularne, że prezydent publicznie zaprzeczył temu oraz drugiej pogłosce, jakoby ochroniarz miał dostęp do kodów rakiet jądrowych.

za: bbc.com
france24.com

 

Polski re-emigrant: Bruksela realizuje plan, w którym biały ma być obywatelem drugiej kategorii [WIDEO]

Reklama / Advertisement