Będą zmiany w rządzie? RMF podaje nazwiska

– Trwają powyborcze układanki. Jacek Czaputowicz najprawdopodobniej nie będzie już ministrem spraw zagranicznych w nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego – informuje RMF FM.

Rozgłośnia podaje, że dojdzie do dymisji ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, którego miałby zastąpić bliski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy – Krzysztof Szczerski. Miał on zostać szefem dyplomacji przed dwoma laty, ale wówczas PiS wskazało ma Czaputowicza. Teraz jednak sam prezydent może chcieć zatrzymać Szczerskiego ze względu na zbliżające się wielkimi krokami wybory prezydenckie.

REKLAMA/Advertisement

Zmiany mają objąć również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Premier Mateusz Morawiecki chce jasnej deklaracji czy minister Mariusz Kamiński nadal będzie chciał łączyć stanowisko koordynatora służb specjalnych i tekę szefa MSWiA. Sam Kamiński chciałby superresortu – włączenia nadzoru nad służbami w obowiązki ministra.

Gdyby ten projekt się nie powiódł, to do MSWiA może powrócić Elżbieta Witek, która jednak może pozostać w dalszym ciągu marszałkiem Sejmu. Na to stanowisko z pewnością nie wróci Marek Kuchciński, ale on ma starać się o stanowisko kierownicze w klubie PiS.

za: DoRzeczy.pl