Będą kolejne restrykcje?! Rzecznik rządu: “Nie mogę wykluczyć kolejnych obostrzeń”

– Nie mogę wykluczyć wprowadzenia przed świętami Wielkanocnymi kolejnych obostrzeń dla Polaków w związku z epidemią – stwierdził dzisiaj rzecznik rządu Piotr Müller w radiowej Jedynce. Dodał, że codziennie zbiera się zespół zarządzania kryzysowego monitorujący sytuację.

Obecnie, na ulice bez opieki nie mogą wychodzić osoby poniżej 18 roku życia, władza nakazała utrzymywanie dystansu 2 metrów – nawet między członkami własnej rodziny, a od dzisiaj w godzinach 10-12 sklepy będą otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Pytany o kolejne restrykcje, Mueller odparł:

– Codziennie spotyka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który ocenia obecną sytuację epidemiczną w kraju i podejmuje decyzje kierunkowe co do zaostrzania aktualnych obostrzeń lub – mam nadzieję – w najbliższych tygodniach powoli też zmniejszania tych ograniczeń – powiedział i dodał, że władza spodziewa się wzrostu zachorowań.

–  Jeśli krzywa zachorowań będzie się spłaszczała w najbliższych dniach, to byłaby pozytywna informacja, sugerująca, że przebieg epidemii w Polsce jest łagodniejszy niż w Europie Zachodniej. Poczekajmy jeszcze kilka dni, wtedy będzie można wyciągać wnioski – powiedział rzecznik, dodając jednak iż kwiecień do “łatwych miesięcy należeć nie będzie”. 

REKLAMA/Advertisement