REKLAMA

REKLAMA

Bąkiewicz: Roty Marszu Niepodległości będą patrzeć na ręce władzy. Będziemy bronić Polski

551

-To będzie społeczna mobilizacja Polaków, która na pierwszy ogień obiera sobie walkę z roszczeniami diaspory żydowskiej. Będziemy patrzeć władzy na ręce – każdej władzy – mówi w wywiadzie dla portalu MediaNarodowe.com Robert Bąkiewicz inicjator nowej organizacji społecznej, Rot Marszu Niepodległości.

11 maja ogłosił Pan powołanie nowej organizacji społecznej Rot Marszu Niepodległości. Jaki jest cel Rot?

– Jedenastego maja na marszu „Stop 447”, który organizowało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ogłosiłem powołanie Rot Marszu Niepodległości. To będzie społeczna mobilizacja Polaków, która na pierwszy ogień obiera sobie walkę z roszczeniami diaspory żydowskiej. Będziemy patrzeć władzy na ręce – każdej władzy. Nie odpuścimy tematu po tych czy następnych wyborach, gdy przestanie nam się to opłacać. Jest także wiele innych zagrożeń przed, którymi musimy bronić Polskę: wyprzedaż majatku narodowego, zamykane kopalnie, imigracja do Polski, która zmienia strukturę społeczną w naszej ojczyźnie. To wszystko wymaga społecznego zaangażowania Polaków.

Ale w praktyce: ktoś kto należy do jakiejś partii może być zaangażowany w Roty Marszu Niepodległości?

REKLAMA

– Oczywiście, że tak. Chciałbym, żeby ludzie o propolskich poglądach na rzeczywistość mieli przestrzeń do współpracy, do dialogu. Dlatego jestem w ciągłym kontakcie z przedstawicielami Ruchu Narodowego, Kukiz’15, partii KORWiN, Prawicy RP. Chcemy łączyć patriotów, a nie ich dzielić. Jeśli są tematy, które nas łączą to działajmy wspólnie dla Polski.

Roty zostały ogłoszone 11 maja, tymczasem mamy już koniec miesiąca. Co się wydarzyło przez ten miesiąc?

– Dzieje się bardzo dużo. PiS nie wprowadził prawa anty447, więc powstaje z naszej inicjatywy Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza. Jesteśmy na etapie prac nad szczelną i dającą gwarancje bezpieczeństwa Polski ustawą „Stop 447”. Gdy prace zostaną zakończone będziemy zbierać 100 000 podpisów i naciskać jeszcze w tej kadencji Sejmu na uchwalenie tego prawa. To będzie egzamin dojrzałości dla Rot Marszu Niepodległości.

A jak wygląda kwestia zgłoszeń do Rot?

REKLAMA

– Zgłosiło się niemal 1500 osób z całej Polski, to cieszy. Widać, że duch w Narodzie nie zginął. Zgłoszeń jest więcej niż wolontariuszy, którzy byliby w stanie do wszystkich przedzwonić i każdemu odpowiedzieć, także jeśli czyta nas ktoś kto nie odstał jeszcze odpowiedzi to proszę o cierpliwość, do każdego dotrzemy.

Do uczestnictwa w RMN można zgłaszać się pod adresem: mobilizacja@rotyniepodleglosci.pl

Są już oficjalne profile Rot Marszu Niepodległości na Twitterze Facebooku.

Zobacz także: Roty Marszu Niepodległości to platforma porozumienia patriotów

za:  medianarodowe.com

REKLAMA