REKLAMA

REKLAMA

Bąkiewicz: Działania w ramach Rot Niepodległości stają się zagrożeniem dla establishmentu [WIDEO]

376

Dopiero w czwartym miejscu udało się w środę zorganizować w Łodzi spotkanie inauguracyjne lokalnej struktury Rot Niepodległości. Właściciele pierwszych trzech kolejno wymawiali lokale, tłumacząc to “naciskami” na nich. Gościem spotkania był inicjator Rot i prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Jeszcze przed spotkaniem z łodzianami, Bąkiewicz wystąpił w programie “Dokąd zmierzamy?” kanału eMisjaTv.

W rozmowie z Kamilem Klimczakiem zarysował plan działania Rot, które mają jednoczyć różne środowiska oraz stawiać na regularną pracę u podstaw.

REKLAMA

– Oznacza to, że mamy dobrą promocję. Wiadomo, że Polak jest człowiekiem przekornym. Stworzy to większe możliwości promocji – skomentował zawirowania, związane z wymawianiem sal. – Może to oznaczać także to, że środowiska związane z władzą i środowiska lewicowe nie są zainteresowane mówieniem prawdy. Obserwują nas i widzą, że działania w ramach Rot Niepodległości stają się zagrożeniem dla establishmentu.

– Ze strony narodowców padają merytoryczne oskarżenia czy punktowanie działalności Prawa i Sprawiedliwości. To my staramy się w sposób logiczny przedstawić też działania PiS-u, które szkodzą Polsce i polskiemu narodowi. Na pewno z tej strony będzie pojawiała się reakcja w stosunku do naszych działań. Wiemy, że PiS zagospodarowało dużą część elektoratu katolickiego i patriotycznego. Istnieją obawy, że ten elektorat zorientuje się, że nie ma do czynienia tak naprawdę z partią o takich poglądach, tylko z partią, która tylko w takie ciuszki się przebiera – mówił. – Od dłuższego czasu pokazujemy działanie w sposób nowoczesny, przemyślany, zdeterminowany na konkretne działania. To jest odpowiedź na wszystkie kłamstwa i oszustwa pojawiające się w przestrzeni publicznej. Pokazuje to Polakom, gdzie jest prawda, a przynajmniej może zainteresować ich i skłaniać do zapoznania ze sprawami, którymi się zajmujemy.

REKLAMA

– Marsz Niepodległości jest sukcesem nas wszystkich, ale teraz musimy przekuć ten sukces na sukces działania i pracy u podstaw, pracy spokojnej i rozważnej. Chodzi o pracę, w której wkład włożą też ludzie nauki i kultury. Musimy tworzyć nowe koncepcje tego, jak Polska ma w przyszłości wyglądać. Trzeba jednak do tego stworzyć warunki. Chcemy tworzyć konferencje, tworzyć know-how jak zakładać szkoły, stworzyć coś w rodzaju polskiej akademii narodowej, może na początku obwoźnej, która po całej Polsce będzie dawać wykłady – opowiadał prezes Bąkiewicz. – Do tej pory środowiska, które są, robiły to niestety w sposób mniej skuteczny. Minęło 30 lat, a my nie dysponujemy telewizją, nie dysponujemy prasą…. Wspaniała idea, wspaniałe przedwojenne, ale i powojenne środowisko jest dzisiaj na pozycji przedszkola, żłobka.