Azari wraca do siebie. Posłowie z Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej podziękowali jej za pobyt w Polsce

Anna Azari – izraelska dyplomatka, od września 2014 r. ambasador Izraela w Polsce za kilka tygodni kończy swoją misję dyplomatyczną w naszym kraju. Wczoraj w Sejmie spotkali się z nią członkowie Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej (jej skład podajemy w linku poniżej).

Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna – kto do niej należy?

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stojący na czele resortu – a jednocześnie na czele Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej – Jan Krzysztof Ardanowski w imieniu swoim i Grupy “serdecznie podziękował pani ambasador Azari za kilkuletni pobyt w Polsce i dobrą współpracę z członkami Grupy”.

REKLAMA/Advertisement

– Relacje polsko-izraelskie, mają w naszym kraju już prawie tysiącletnią tradycję. To do Polski przez wieki Żydzi uciekali z innych krajów Europy, ratując się przed szykanami, pogromami, a nawet śmiercią. Zło, które niemiecki okupant, z niebywałym okrucieństwem realizował w Polsce, zarówno wobec Żydów, jak i Polaków, dotknęło miliony obywateli państwa polskiego. Wzajemne oskarżenia zatruły nasze relacje – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Azari podziękowała wszystkim członkom Grupy za aktywność w wydarzeniach ważnych i symbolicznych dla narodu żydowskiego, tj. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz, Marszu Żywych, czy rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

REKLAMA/Advertisement

– Członkowie Grupy wskazywali konkretne przykłady współpracy polsko-żydowskiej, podkreślając coraz większe zainteresowanie historią i współczesnością relacji polsko-żydowskich w swoich regionach. Członkowie Grupy mają nadzieję na dobrą współpracę także z nowym Ambasadorem Izraela, który obejmie swoją funkcję od września tego roku – czytamy w komunikacie prasowym ministerstwa.

za: centrumprasowe.pap.pl

REKLAMA/Advertisement