Austriacki wicekanclerz: Kontynuujemy walkę z Wielką Wymianą ludności

W wywiadzie dla “Kronen Zeitung” wicekanclerz i szef nacjonalistycznej Wolnościowej Partii Austrii (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ) Heinz-Christian Strache wspomniał o wpływie masowej migracji i zmian demograficznych na jego kraj, mówiąc że jego partia będzie walczyć z „wymianą ludności”.

Strache mówił o szerokim wyborze tematów, które doprowadziły do ​​wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu, a wśród nich dominująca jest wciąż długotrwała agenda masowej migracji.

REKLAMA/Advertisement

– Kontynuujemy naszą podróż po naszym ojczystym kraju Austrii, kontynuujemy walkę z wymianą ludności, jak oczekują tego nasi obywatele – powiedział Strache, nawiązując do tego, co francuski pisarz Renaud Camus określił jako „Wielką Wymianę” („Le Grand Remplacement”) czyli zastąpienie etnicznych Francuzów muzułmanami.

Kiedy wicekanclerz był naciskany przez dziennikarza o to pojęcie, który często jest negatywnie kojarzone, powiedział:

REKLAMA/Advertisement

– To jest rzecz faktyczna. Nie chcemy stać się mniejszością w naszej ojczyźnie. To jest uzasadnione, uczciwe i głęboko demokratyczne. Ci, którzy o tym mówią, są automatycznie zniesławiani jako prawicowi ekstremiści. Tylko wtedy, gdy ktoś próbuje siłą wymusić swoje polityczne cele, jest to prawicowy ekstremizm – dodał, zauważając że takie zachowania nie pasują do systemu demokratycznego.

– Głosowanie na FPÖ 26 maja wzmacnia austriackie interesy w Brukseli. Każdy, kto zaprzecza potrzebie reformy Unii Europejskiej, nie ma kontaktu z rzeczywistością. Krytykujemy i korygujemy aberracje. Z nami można przeciwstawić sie nieodpowiedzialnej polityce imigracyjnej Angeli Merkel, Emmanuela Macrona i Jean-Claude’a Junckera – stwierdził Strache.

REKLAMA/Advertisement

Według sondażu Research Affairs z 1 maja, na wolnościowców chce głosowac 23 % wyborców.

za: krone.at

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podało szczegóły nt. Marszu #STOP447 – udostępnij dalej! [WIDEO]