REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Austria: 9-letni Turek groził innym dzieciom kuchennym nożem, twierdząc że Allah każe mu zabijać ludzi

544

Kilkorgu dzieciom w wieku szkolnym groził nożem dziewięcioletni Turek. Do zdarzenia doszło w Ried im Innkreis – niewielkim miasteczku w Górnej Austrii. Sprawa stała się głośna po tym, jak dziennik “Oberösterreichische Nachrichten” otrzymał od zaniepokojonych rodziców list o incydencie i zdecydował się go opublikować.

Turecki chłopiec groził innym dzieciom nożem kuchennym i powiedział, że jego zadaniem jest zabijanie ludzi, a Allah kazał mu to zrobić.

Alois Ebner, rzecznik prokuratury w Ried, potwierdził iż taka sprawa miała miejsce. Chłopiec sobie stary nóż kuchenny w drodze ze szkoły do ​​domu. Przyznał, że groził nieco starszym dzieciom, mówiąc że zrobił to gdyż mu dokuczano, ale że “nie traktował poważnie zagrożenia”. Również szkoła przyznała, że doszło do takiego incydentu. Dyrektor Irene Horn stwierdził, że zagrożone dzieci z pierwszej klasy zwierzyły się nauczycielowi i przekazały mu porzucony nóż.

Reklama / Advertisement

Dziewięciolatkowi nie grozi żadne postępowanie. Dochodzenie nie wykazało według policji, że był on podżegiwany przez rodziców.

za: nachrichten.at

Reklama / Advertisement