Australia: W wieku 12 lat zaczął “zmieniać płeć”. Teraz chce odwrócić ten proces [WIDEO]

Australijczyk Patrick Mitchell w wieku 12 lat poddał się leczeniu estrogenami, które stosuje się w leczeniu zaburzeń dojrzewania płciowego. Lekarze zdiagnozowali u niego transseksualizm – jedno z zaburzeń tożsamości płciowej, w którym identyfikacja płciowa nie zgadza się z płcią morfologiczną.

– Chciałbyś, żebyś wszystko sie zmieniło. Po prostu widzisz dziewczynę i mówisz, że zrobisz wszystko by być taką jak ona – mówił wtedy w wywiadzie udzielonym popularnemu programowi “60 minut” kanału 9.

REKLAMA/Advertisement

Po konsultacji z profesjonalistami, którzy uznali jego wybór za właściwy, poparła go matka. Mitchell zapuścił długie włosy i zaczął przyjmować hormony, które spowodowały, że urosły mu piersi. Ale po dwóch latach chłopak zmienił zdanie.

Na początku b.r. nauczyciele w jego szkole zaczęli odnosić się do niego jak do dziewczyny. To spowodowało, że ??Mitchell zadał sobie pytanie, czy podjął właściwą decyzję.

– Zdałem sobie sprawę, że czuję się naprawdę komfortowo w moim ciele. Każdego dnia po prostu czułem się lepiej jako męzczyzna – powiedział.

– Spojrzał mi prosto w oczy i powiedział:” Nie jestem pewien, czy jestem dziewczyną”- wyjaśniła jego matka.

Udziel wsparcia dwóm dzielnym pielgrzymom

Chłopiec przestał już przyjmować leki i czeka na operację zmniejszenia piersi. Szczęśliwie nie doszło do tej pory do usunięcia narządów płciowych, co znacznie ułatwia powrót do stanu naturalnego.