REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Ataki nożowników w Manchesterze i Kopenhadze. Ten z Wysp krzyczał: Allahu Akbar [WIDEO]

821

W sylwestrową noc doszło do dwóch ataków nożowników; w stolicy Danii Kopenhadze oraz w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. W wyniku tych wydarzeń kilka osób zostało rannych, a w Danii jedna osoba straciła życie. Wiadomo, że atak w Wielkiej Brytanii to akt islamskiego terroru.

Do ataku w Manchesterze doszło na w poniedziałek wieczorem na dworcu kolejowym. Dwie ranne osoby z ranami kłutymi – kobieta i mężczyzna zostały przewiezione do szpitala; są w ciężkim stanie, ale ich życiu nie zagraża niebedzpieczeństwo.  Napastnik uzbrojony w kuchenny nóż zaatakował, ale na szczęście został obezwładniony przez policjantów przy pomocy paralizatora i gazu pieprzowego. Był to akt islamskiego terroru, co prawda media nie potwierdziły tego, ale sieć obiegło nagranie, w którym słychać krzyk “Allahu Akbar.

Z kolei w Kopenhadze trzy osoby odniosły rany, a jedna zginęła – również w wyniku ataku nożownika. Przyczyną zajścia miała być kłótnia w dyskotece, a do tej pory nie wiadomo czy miało to związek z islamskim terroryzmem. Sprawca zdarzenia uciekł.

Reklama / Advertisement

– Jak do tej pory ustalono, doszło do kłótni pomiędzy dwoma grupami, która skończyła się atakiem z użyciem noża – poinformował wicedyrektor Allan Teddy Wadsworth-Hansen z policji w Kopenhadze.

za: wPolityce.pl, tvp.info

 

Sylwestrowa noc: Alarm bombowy na największym lotnisku Holandii. Muzułmanin z okrzykiem “Allah akbar!” zagroził zdetonowaniem ładunku

Reklama / Advertisement