REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Areszt dla kierowcy ukraińskiego autokaru. W piątkowym wypadku zginęły trzy osoby …

219

Kierowca ukraińskiego autokaru, który spadł w piątek w nocy ze skarpy w podkarpackiej Leszczawie Dolnej został, decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu aresztowany na trzy miesiące. W tragicznym wypadku trzy osoby zginęły, a wiele odniosło rany.

O taki środek zapobiegawczy wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Przemyślu, która nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku. Sam Mykoła Ł. został dzisiaj przesłuchany i postawiono mu zarzut umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której trzy osoby zginęły, a wiele jest ciężko rannych. Kierowca nie przyznaje się do winy i złożył wyjaśnienia, za spowodowanie wypadku może trafić do więzienia aż na 12 lat.

O zastosowaniu aresztu wobec podejrzanego poinformowała dzisiaj wieczorem zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka Skrzypiec. Śledcza dodała, że Ukrainiec utrzymuje, że powodem wypadku były niesprawne hamulce w autokarze.

Reklama / Advertisement

Decyzja sądu zapadła dzisiaj, po ponadgodzinnym, niejawnym posiedzeniu sądu. Postanowienie jest wykonalne, a to oznacza, że podejrzany od razu trafi do aresztu. Nie jest ono prawomocne, a to daje możliwość złożenia zażalenia z obu stron.

za: onet.pl

Reklama / Advertisement