REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Arabscy migranci powodują kryzys w Korei Płd.: “Nie chcemy tu terrorystów i gwałcicieli” [WIDEO]

412

Od kilkunastu tygodni w stołecznym Seulu i na wyspie Czedżu (Jeju) dochodzi do regularnych niepokojów, które zostały spowodowane przez 1000 jemeńskich uchodźców korzystających z programu bezwizowego na wjazd do Czedżu, będącej specjalną autonomiczną prowincją Korei Płd.

Stało się tak po wprowadzeniu przez administrację Czedżu (wyspy będącej atrakcją turystyczną – przyp. red.) programu, który umożliwił ludziom z 186 krajów przyjazd bez wizy turystycznej.

– Miejscowi tutaj się martwią. Wszyscy czytaliśmy o problemach, które powodowali imigranci w Europie – w Niemczech i Francji w szczególności – i nie chcemy, aby to się tutaj działo. Martwimy się także o ich religię. Nie mieliśmy wcześniej styczności z muzułmanami, ale wiemy, że wszyscy mają duże rodziny i przynoszą własną kulturę, zamiast próbować przystosować się do miejsca, w którym żyją – tłumaczył Hank Kim, właściciel Core Travel Agency.

Reklama / Advertisement

Internetowa petycja, w której wyspiarze zwracają się do prezydenta Moona Jae-ina, by zastopował przyjazd migrantów, zebrała do tej pory ponad 714 tys. podpisów, co jest rekordem w przypadku takiej petycji.

Rząd obiecał rewizję przepisów tak, aby zaostrzyć kontrole osób ubiegających się o azyl. Ponad 90 % jemeńskich azylantów to mężczyźni. Mówią, że chcą tylko bezpiecznego miejsca do pracy, ale niektórzy wyspiarze przekonują, że tak bardzo boją się imigrantów, iż boją się pozwolić swoim dzieciom bawić się na świeżym powietrzu.

– Kiedy poruszają się w grupach, kobiety unikają ich – powiedziała gazecie “New York Times” Byun Jin-young, 40-letnia matka dwójki dzieci.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

W Internecie ludzie ostrzegają się nawzajem w języku koreańskim przed inwazją arabskich terrorystów i gwałcicieli.

– Od najmłodszych lat uczą się traktować kobiety jak niewolnice seksualne i bić je tak, jak im się podoba – powiedział 70-letni Yang Eun-ok, przywódca protestu w Czedżu – Mogą wziąć wiele żon i urodzić wiele dzieci. Teraz jest ich 500. Za 10 i 20 lat, ilu ich będzie?

za: dw.com
nytimes.com

Reklama / Advertisement