Apel Ruchu Narodowego do rządu. Robert Winnicki: Drastycznie ograniczyć liczbę imigrantów

Zmiana struktury narodowościowej Polski, a także zastopowanie wzrostu pensji Polaków – to niektóre z zagrożeń wiążących się z masową imigracją do naszego kraju. Ruch Narodowy chce, aby rząd radykalnie zmniejszył liczbę przyjmowanych imigrantów i ograniczył wydawanie pozwoleń na pracę i pobyt.

Z ostatnich danych Eurostatu wynika, że Polska jest liderem w wydawaniu pozwoleń na pracę w całej Unii Europejskiej i wyprzedza takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja. Statystyki opublikowane kilka dni temu mówią, że w Polsce, w 2017 roku wydano prawie 700 tys. takich dokumentów, z czego ponad 500 tys. dotyczyła Ukraińców.

REKLAMA/Advertisement

Imigranci przybywają do Polski głównie w poszukiwaniu zatrudnienia, ale ich olbrzymia liczba może poważnie niepokoić. Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki wystosował apel do rządu, aby polskie władze nie popełniły błędów państw Zachodniej Europy, które w latach 70′, 80′ i 90′ masowo przyjmowały imigrantów i dzisiaj zbierają tego gorzkie owoce:

– Apelujemy przede wszystkim o to, żeby drastycznie ograniczyć liczbę przyjmowanych imigrantów, tzw. liczbę wydawanych pozwoleń na pobyt i na pracę. Apelujemy, żeby w pierwszym rzędzie zadbać o polskiego pracownika i o to, żeby jego pensja rosła. Po drugie, żeby rząd rozpoczął program asymilacji, zwłaszcza z Ukraińcami, którzy tu przyjeżdżają, tzn. – jeśli chcą pracować w Polsce, powinni stawać przed wymogami językowymi i kulturowymi – powiedział poseł Winnicki.

REKLAMA/Advertisement

Liczba Ukraińców w Polsce szacowana jest nawet na 3 miliony osób. Specjaliści ostrzegają, że taka rzesza ludzi niesie ze sobą niebezpieczeństwa tworzenia gett, braku integracji i przestępczości. Warto dodać, że dzisiaj w sprawie makabrycznego morderstwa na 28-letniej Paulinie Dybowskiej zatrzymano trzech obcokrajowców: dwóch Gruzinów i obywatelkę Białorusi.

za: radiomaryja.pl