REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Ankieta CNN: 1/3 Europejczyków uważa, że Żydzi wykorzystują Holokaust, aby osiągać swoje własne cele

1247

CNN zajęło się antysemityzmem w Europie. Na tę okazję przeprowadzono wśród mieszkańców Starego Lądu ankietę, której celem było ukazanie stosunku Europejczyków do Żydów.

Ankietą objęto 7 tys. osób z całej Europy, w tym również z Polski. CNN w opublikowanym na temat ankiety artykule pisze wprost, że w Europie nadal są żywe “antysemickie stereotypy”. Natomiast coraz mniej osób wie cokolwiek na temat Holokaustu, w wyniku którego, jak przypomina CNN, zginęło 6 mln Żydów.

“Stereotypy antysemickie” wg ankiety CNN

1/4 ankietowanych stwierdziła, że Żydzi mają zbyt duże wpływy w biznesie i finansach. Co czwarty uważa, że mają oni również wpływ na konflikty zbrojne i wojny na całym świecie. Co piąty ankietowany uznał, że Żydzi mają również zbyt duże wpływy w mediach, jak również i w polityce.

Reklama / Advertisement

1/3 przyznała, że o Holokauście wie niewiele lub nic. Jeden na dwudziestu badanych zaś nigdy nie słyszał o Holokauście. Podkreślono, że brak tej wiedzy najbardziej widoczny jest we Francji. Co piąty Francuz w wieku 18-34 lata twierdzi, że nigdy nie słyszał o Holokauście. Również w Austrii, czyli rodzinnym kraju Adolfa Hitlera – co podkreślone jest w artykule CNN – jest aż 12% takich młodych ludzi.

1/3 wszystkich ankietowanych miała stwierdzić, że Żydzi wykorzystują Holokaust do osiągania własnych interesów i celów.

Natomiast w Polsce aż 80% ankietowanych stwierdziło, że kultywowanie pamięci o Holokauście pomoże w tym, aby w przyszłości nic podobnego się nie wydarzyło.

Źródło: CNN

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement