REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Andruszkiewicz “neonazistowskim antysemitą”!? Nowego wiceministra atakuje szef ważnej żydowskiej organizacji …

1265

Nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji wzbudziła wiele krytyki i kontrowersji zarówno wśród lewej strony sceny politycznej, jak i dawnych środowisk, z których wywodzi się wiceminister. Były szef Młodzieży Wszechpolskiej stał się również powodem kolejnego już, antypolskiego ataku ze strony środowisk żydowskich, które zarzucają mu, a jakże – antysemityzm.

Adam Andruszkiewicz nie podoba się Abrahamowi Foxmanowi – szefowi Ligi Przeciwko Zniesławieniom (ADL), który chociaż został uratowany przez Polaków, wiele razy szkalował nasz kraj i naród zarzucając nam antysemityzm. Tym razem zwolennik ustawy 447 i roszczeń żydowskich zaatakował Polskę za nominację Andruszkiewicza:

– Wydaje się, że Polska osiągnęła nowy poziom, powołując (do rządu – red.) neonazistowskiego antysemitę, który będzie odpowiedzialny za Internet i media społecznościowe – powiedział w rozmowie z “The Allgemeiner”.

Reklama / Advertisement

Andruszkiewicz, Jakubiak, Lubnauer, Scheuring-Wielgus, Niesiołowski, Schetyna zagłosowali za przekazaniem 100 mln z Twoich podatków na cmentarz żydowski

 

Serwis pisze o Andruszkiewiczu, że ten “znany jest z wyrażania ostrych prawicowych poglądów za pośrednictwem mediów społecznościowych, który regularnie atakuje przeciwników za pomocą takich terminów jak ‘pasożyty’, ‘zdrajcy’, i ‘wrogowie Polski'”. Medium przytacza też film umieszczony w sieci, w którym nowo mianowany wiceminister zdecydowanie sprzeciwia się promowaniu homoseksualizmu i “intonuje homofobiczne hasła”.

Reklama / Advertisement

Sam Abraham Foxman wprost wzywa rząd Stanów Zjednoczonych i Unię Europejską do interwencji w sprawie tej nominacji, mówiąc: – Gdzie są głosy oburzenia w Polsce i UE? A gdzie jest Departament Stanu USA? Ponadto, portalowi nie podoba się fakt, że w jednym tweetów Andruszkiewicz pisał o oprawcach swojego dziadka z UB wśród, których był Żyd.

Ponadto, medium przytacza wywiad Andruszkiewicza, w którym wypowiadał się w samych superlatywach na temat premiera Węgier Viktora Orbana, chwaląc politykę imigracyjną tego kraju.

– W kolejnym wywiadzie Andruszkiewicz pochwalił węgierskiego nacjonalistycznego premiera Wiktora Orbana jako swojego politycznego bohatera, argumentując, że Orban stworzył ‘polityczny model’ dla Europy. Zdecydowany sprzeciw Orbana wobec muzułmańskiej imigracji do Europy był głównym czynnikiem jego podziwu dla węgierskiego przywódcy – czytamy.

za: onet.pl

 

Gliński: Jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego

Reklama / Advertisement