Anders ambasadorem we Włoszech? Sprawa ma być już przesądzona.

Jak informuje “Fakt” pracująca obecnie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów senator PiS Anna Maria Anders – prywatnie córka słynnego generała Władysława Andersa ma zostać ambasadorem RP we Włoszech. Medium dodaje, że “te przenosiny to świetna wiadomość dla podatników! Budżet nie będzie płacił za podróże pani minister do USA”.

Gazeta twierdzi, że według jej informacji sprawa nominacji jest przesądzona i nieznana jest jedynie jej data. Pierwsza informowała o tym w marcu Wirtualna Polska, ale sama zainteresowana nie komentowała takich informacji.

REKLAMA/Advertisement

– Prezydent Andrzej Duda (47 l.) miał poinformować o tym 18 maja, podczas obchodów 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino, ale wystąpiły kłopoty techniczne i prawdopodobnie nie uda się sfinalizować sprawy przed tą datą – mówi źródło z kręgów dyplomatycznych. Dziennik w nieco złośliwym tonie komentuje te zmiany jako niezwykle korzystne dla polskiego podatnika ze względu na ogromne koszta podróży pani senator.

– W kwietniu ub. roku informowaliśmy, że od początku urzędowania minister Anders, jako pełnomocniczka rządu do spraw dialogu międzynarodowego, wydała na zagraniczne wojaże ponad 611 tys. zł. Później swoje umiłowanie do luksusu – podróżowała głównie do USA i zawsze klasą biznes – tłumaczyła… podeszłym wiekiem! – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

Gazeta przypomina także, że nominacja na placówkę dyplomatyczną wiąże się z wygaśnięciem mandatu senatora, a z powodu rychłych wyborów nie będzie rozpisywania głosowania uzupełniającego.

za: fakt.pl

 

STOP447: Kiedy i gdzie odbędzie się manifestacja przeciw roszczeniom żydowskim