REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Amerykańscy piloci wojskowi pospieszyli z pomocą Polce

477

Dwóch lotników amerykańskich odkomenderowanych do służby w Europie Wschodniej pomogło ostatnio Polce, która zasłabła podczas podróży pociągiem z Niemiec do Polski – informuje portal defense.gov, należący do Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

Sierżant sztabowy Daniel Webb oraz sierżant Angelo Flores to żołnierze służby meteorologicznej w ramach US Air Force. Z niemieckiego Wiesbaden zostali wysłani do Żagania gdzie znajdują się amerykańskie pododdziały, które mają wzmocnić wschodnią flankę NATO. 15 marca b.r. Webb i Flores byli w pociągu do Zielonej Góry, gdy młoda Polka stojąca za nimi przewróciła się i straciła przytomność.

Webb powiedział potem, że szkolenie które otrzymał kiedy był ratownikiem Sił Powietrznych, dało mu umiejętności potrzebne do udzielenia natychmiastowej pomocy, ale skromnie twierdzi, że “ktokolwiek mógłby pomóc w tej sytuacji”. Wspólnie z Floresem doprowadzili Polkę do lepszego stanu, otworzyli okna i dostarczyli jej szklankę wody.

Reklama / Advertisement

Gdy zatrzymano pociąg, Webb pomógł kobiecie usiąść na ławce i czekał z nią aż do przybycia karetki. Po przekazaniu pacjentki ratownikom medycznym amerykańscy żołnierze kontynuowali podróż, myślac że pozostaną anonimowi.

Tydzień po incydencie oficer w ich jednostce przesłuchał lotników pod kątem ich zaangażowania w tej sprawie i poinformował ich, że inny pasażer w pociągu wywnioskował, że byli to amerykańscy wojskowi. Zaskoczenie lotników wzrosło, gdy dowiedzieli się, że kobieta której pomogli w pociągu, był córką wysokiej rangi emerytowanego oficera armii polskiej i że chciał on osobiście im podziękować za szybką akcję w pociągu.

– Kiedy ojciec dziewczyny przyszedł nam podziękować, powiedział nam, że jego córka miała problemy z sercem w przeszłości – powiedział Flores. – Chociaż powodem zasłabnięcia mógł być upał, ale mogło to być coś poważniejszego.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

za: defense.gov

Reklama / Advertisement