Ambasador Izraela dziękuje Czaputowiczowi za dołączenie do walki z antysemityzmem

– Witamy ministra spraw zagranicznych Polski Jacka Czaputowicza w naszym pawilonie nr2. Nie dla antysemityzmu!
Dziękujemy za przyłączenie się do walki z antysemityzmem! – napisał na Twitterze, zamieszczając przy okazji zdjęcie Danny Danon, były poseł Likudu do Knesetu a obecnie ambasador Izraela przy ONZ.

Czaputowicz wizytuje Stany Zjednoczone. W poniedziałek uczestniczył w jubileuszowym Forum organizowanym przez Centrum Europejskich Analiz Politycznych (CEPA) w Waszyngtonie. Tegoroczna konferencja zatytułowana „Winning the 21st Century – Allied Strength and Solidarity” poświęcona jest relacjom transatlantyckim, ze szczególnym uwzględnieniem interesów i perspektyw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA/Advertisement

Prezydenci, premierzy, ambasadorzy i ministrowie są w tym tygodniu proszeni o udział w internetowej kampanii przeciwko antysemityzmowi, która jest inicjowana przez izraelską delegację do Organizacji Narodów Zjednoczonych w czasie trwania 73. posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w dniach 25-28 września.

Kampania promuje slogany takie jak: “Zjednoczeni przeciwko antysemityzmowi”, “Antysemityzm nie ma miejsca w naszym świecie”, “Nie urodziliśmy się nienawidzić” i “Spraw, by twój głos był słyszany przeciwko antysemityzmowi”.

REKLAMA/Advertisement

Przy wejściu do budynku ONZ został ustawiony kiosk, a ambasador Danon prosi światowych przywódców, aby zatrzymali się i zostali sfotografowani lub nagrani obok jednego z wyświetlanych haseł kampanii.

Zdjęcia i filmy są publikowane na Facebooku, Twitterze i Instagramie za pomocą hashtagu: # No2Antelitaryzm.

REKLAMA/Advertisement

Foto: TT/@dannydanon