REKLAMA

REKLAMA

„Alarm!” w TVP Info: Czy morderca Adamowicza – Stefan W. mógł stać się czyimś narzędziem? [WIDEO]

3015

Zabójstwo dokonane w świetle reflektorów i kamer i w obecności setek świadków przy jednoczesnym wykrzyczeniu swoich danych osobowych oraz natychmiastowe poddanie się siłom porządkowym po ugodzeniu nożem prezydenta Gdańska zwróciły uwagę reporterów TVP Info.

– Myślę, że dokonał tego w sposób zaplanowany, nadając mu bardzo duże znaczenie. Nazywa się to w psychiatrii ideą nadwartościową, po czym wyraźnie triumfował – mówił o zabójcy Pawła Adamowicza jeden z zaproszonych przez TVP Info do programu “Alarm” specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego dr Piotr Woźniak. – Był wyraźnie zadowolony, że dokonał tego działania. Skąpe wyjaśnienia, jakich potem udzielił, wskazują że działał pod wpływem urojeń.

REKLAMA

Foto: skan ze strony TVP Info

Dr Woźniak ma jednak wątpliwości, czy Stefan W. faktycznie cierpi na schizofrenię i uważa, że ponownie warto by się zastanowić nad rozpoznaniem.

REKLAMA

– Zdarzają się niezwykle rzadkie sytuacje, że ktoś w chorobie psychicznej doświadcza bardzo silnych imperatywnych omamów słuchowych, które mu nakazują robić i coś. Nie ma poczucia rzeczywistości i traktuje to nie jako objawy ale jako rzeczywistość – dodał prof. Andrzej Kokoszka.

Cały program dostępny jest TUTAJ.

 

O Stefanie W.: “Lubił bić ludzi” …niejednokrotnie mówił: ‘Pozabijałbym wszystkich, którzy mnie wpakowali do pierdla’”

REKLAMA

REKLAMA