Aktywista LGBT “Margot”: “Powiedzieć, że pierd..ę Polskę, to za mało (…) Zawsze robiłyśmy to, na co miałyśmy ochotę”

Michał Szutowicz ps. “Margot” nie zwalnia tempa. W wywiadzie udzielonym Jasiowi Kapeli (znanemu chociażby z opluwania Żołnierzy Wyklętych) z “Krytyki Politycznej” oświadczył, że zniszczenie furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia miało doprowadzić do “budowania wspólnoty”.

– Można by potraktować tę sytuację jako pewnego rodzaju eksperyment psychologiczny z dziedziny percepcji. W jaki sposób na twój odbiór wydarzenia, które masz przed oczami, wpływa to, jak ono zostało opisane. Ten film był od samego początku publikowany z tytułami “atak lewicowych zwierząt”, “lewackie terrorystki”, “brutalne pobicie” itd. – skomentował “Margot”. – Coś tam widać. Obdukcja pokazuje, co się tam wydarzyło naprawdę. Spoiler alert: nie ma obrażeń, jest jakieś zadrapanie.

– Nie próbujemy z aparatem represji wygrać przemocą. Nie czuję, żebym miała wygrywać z jakimkolwiek aparatem represji. Nie wydaje mi się, żeby to był środek do zwycięstwa. To bardziej samoobrona, reakcja na polską spierdoloną rzeczywistość. Nie wierzę, żebyśmy miały wygrywać – dodała jego partnerka, znana jako “Łania”.

– Ja zawsze chciałam być papieżycą i to się nigdy nie zmieniło. Chciałabym przejąć dziedzictwo chrześcijańskie i nim zarządzać – zwierzył się jeszcze Szutowicz.

Na pytanie, o to czemu pokazał w obraźliwym geście środkowego palca, odparł:

– Bo powiedzieć, że pierdolę Polskę, to za mało. Zawsze robiłyśmy to, na co mamy ochotę, i będziemy dalej tak robić, nie oglądając się na to, czego oczekują od nas pseudosojusznicy, którzy bardziej troszczą się o zasady grzeczności i dyskurs publiczny niż o nas.

REKLAMA/Advertisement