Aktywiści ruchu przeciw handlowi ludźmi napadnięci: kobiety zbiorowo zgwałcone, mężczyźni zmuszeni do picia moczu

Pięć kobiet zostało zgwałconych zbiorowo przez co najmniej sześciu mężczyzn w Indiach, grając uliczne przedstawienie, by zwrócić uwagę na handel ludźmi. Kobiety, które pracują dla organizacji pozarządowej, zostały zmuszone do aktów seksualnych pod groźbą użycia broni.

Do napadu doszło w stanie Jharkhand we wschodnich Indiach we wtorek, kiedy napastnicy podeszli do grupy, która obejmowała również czterech męskich aktywistów i dwie katolickie siostry zakonne.

– Kobiety zeznały, że ich koledzy zostali pobici i zmuszeni do picia własnego moczu przed zamknięciem ich w samochodzie – powiedział zastępca generalnego inspektora Amol V. Homkar w “The Times of India”.

Napastnicy zabrali w tym czasie do lasu pięć z w/w kobiet, zgwałcili je i sfilmowali wszystko na swoich telefonach. Dwie mniszki nie zostały skrzywdzone, jak poinformowała CBS News policja. Część ze sprawców została już aresztowana i jest przesluchiwana

Ofiary pracują dla organizacji pozarządowej o nazwie Asha Kiran, która jest wspierana przez lokalną chrześcijańską grupę misyjną. Jest aktywna w Jharkhandzie, znanym z handlu ludźmi.

za: cbsnews.com
timesofindia.com

REKLAMA/Advertisement