Akta męża Ewy Gawor zostały zniszczone za rządów PO. Prof. Cenckiewicz ujawnia nowe informacje …

Prof. Sławomir Cenckiewicz – dyrektor Wojskowego Biura Historycznego przed kilkoma tygodniami informował o procederze niszczenia wojskowych dokumentów, do jakiego dochodziło za czasów rządów PO-PSL. Dzisiaj, historyk poinformował, że akta gen. Mirosława Gawora zostały zniszczone w 2012 roku.

– Smutny news: w 2012 r. szefostwo Centralnego Archiwum Wojskowego dało zgodę na zniszczenie dokumentów prokuratorskich dotyczących gen. Mirosława Gawora, który będąc pod wpływem alkoholu w 1994 r. zagubił broń palną – napisał prof. Cenckiewicz na Twitterze.

REKLAMA/Advertisement

Mirosław Gawor był w latach 80-tych oficerem Milicji Obywatelskiej, a w 1988 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską MSW im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie. W 1991 roku został szefem Biura Ochrony Rządu i funkcję tę piastował z przerwami do 2001 roku. Jest on mężem Ewy Gawor, która jest szefową Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. Ona również, co ujawnił prof. Cenckiewicz ma resortową przeszłość była podporucznikiem MO, skończyła Wyższą Szkołę Oficerską im. Feliksa Dzierżyńskiego oraz pracowała w Departamencie PESEL MSW w czasach, kiedy tym resortem kierował komunistyczny zbrodniarz gen. Czesław Kiszczak.

REKLAMA/Advertisement

To właśnie Ewa Gawor zablokowała Marsz Powstania Warszawskiego, co odbiło się szerokim echem w polskich mediach i dopiero po tym skandalu opinia publiczna dowiedziała się o jej komunistyczno-bezpieczniackiej przeszłości. Jak widać, również jej mąż przeszedł podobną drogę, a dodatkowo akta jego służby zostały zniszczone przed zaledwie kilkoma laty.

za: niezalezna.pl