Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Ś. oskarżonemu o usiłowanie współpracy z obcym wywiadem

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Ś. oskarżonemu o usiłowanie współpracy z obcym wywiadem oraz usiłowanie pozbawienia wolności innej osoby. Mężczyzna został również oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji oraz podrabianie i posługiwanie się dokumentem jako autentycznym.

Akt oskarżenia jest wynikiem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Departament Postępowań Karnych ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Postępowanie zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa szpiegostwa.

REKLAMA/Advertisement

W toku czynności procesowych prowadzonych w postępowaniu uzyskano również dowody na popełnienie przez Piotra Ś. innych czynów zabronionych, w tym nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz posługiwania się podrobionym dokumentem. Oskarżony przebywa obecnie w areszcie.

Do zatrzymania Piotra Ś. doszło 24 października 2019 r. w Warszawie. Prowadzący czynności funkcjonariusze ABW przeszukali wówczas miejsca jego zamieszkania i zatrudnienia, zabezpieczając m.in. nielegalną broń i amunicję, a także dokumenty i nośniki elektroniczne.

REKLAMA/Advertisement