REKLAMA/Advertisement

Akt oskarżenia przeciwko Dominice K. – żonie Ryszarda Kalisza

761

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 14 sierpnia 2019 r. skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Żoliborza akt oskarżenia przeciwko Dominice K.

Dominika K. została oskarżona o prowadzenie w dniu 15 lutego 2019 r. na terenie stacji benzynowej w Warszawie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego syna.

REKLAMA/Advertisement

Wykonane na miejscu zdarzenia badanie wykazało u Dominiki K. 1,21 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w pierwszej próbie i 1,20 mg/l alkoholu w drugiej próbie. W toku postępowania ustalono, że Dominika K. odebrała syna z przedszkola, a następnie pojechała wraz z dzieckiem na stację benzynową, aby skorzystać z myjni. Pracownicy stacji zgłosili policji, że Dominika K. może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Podczas pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Dominika K. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

REKLAMA/Advertisement

W postępowaniu ustalono również, że Dominika K. prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, w którym znajdował się jej małoletni syn, naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obniżenie sprawności motorycznej wywołane wysokim stężeniem alkoholu w organizmie Dominiki K. (1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu odpowiada 2,5 proc. alkoholu we krwi) kierowanie pojazdem w godzinach szczytu po warszawskich arteriach spowodowało, że jej syn znalazł się w sytuacji faktycznie zagrażającej jego zdrowiu.

REKLAMA/Advertisement

Powyższe ustalenia pozwoliły na ogłoszenie Dominice K. zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo małoletniego syna, wobec którego na podejrzanej ciążył szczególny obowiązek opieki. Dominika K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, w których zaprzeczyła, że w dniu 15 lutego 2019 r. znajdowała się pod wpływem alkoholu.

W związku z wykonywaniem przez podejrzaną Dominikę K. zawodu adwokata, po zmianie zarzutów, Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała materiały ze sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

za: centrumprasowe.pap.pl

REKLAMA/Advertisement