REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Akcja feministek “Podnieś kieckę, odzyskaj swoją ci…ę”

1782

Feministki za pomocą przede wszystkim Instagrama promują swoją nową kampanię “Raising Your Skirt” (Podnieś swoją kieckę), dodatkowo opatrując ją sloganem “Reclaim your cunt” (Odzyskaj swoją ci…ę).

Autorką pomysłu jest niejaka Nicola Hunter – brytyjska artystka i performerka, która pomysł akcji stworzyła już w 2014 r. Według niej to “wielowarstwowy projekt współdziałania różnych form sztuki, która wzywa do uwolnienia wagin”. Projekt ma zaznajomić ze “sposobami, dzieki którym można przywrócić pierwotne połączenia z naturalnymi prawami przyrody, aby znaleźć głębszy jej związek z naszymi ciałami”. Podnoszenie spódnic zmusza do “zadawania pytań skoncentrowanych wokół tematyki płci, polityki ciała (?) i rozwijania badań nad antropologią ciała”. Według Hunter, akcja “bada sposoby, w jakie dynamika społeczna, kulturowa i polityczna kształtują percepcję i zrozumienie ludzkiego ciała i jak te interakcje są interpretowane przez zaangażowanie społeczne”.

Hunter zapewnia, że przygotowując akcję “Raising the Skirt” przeprowadziła „szczegółowe badania, by sporządzić rys historyczny sromu i jego znaczenie na przestrzeni wieków”.

Reklama / Advertisement

Akcja „Podnoszenie spódnice” rozpoczęła się przede wszystkim jako zajęcia warsztatowe, trwające trzy dni. Każdy warsztat jest “głęboko intymnym przeżyciem i stwarza warunki dla autentycznego doświadczenia, koncentrując się na obserwacji, poznawaniu i odzyskiwanie ci…”. Organizatorki zapewniają iż “został opracowany poprzez badania w cyklu miesiączkowym, analizę wewnętrznego układu rozrodczego, rozwoju seksualnego, zewnętrznych narządów płciowych, historię społeczno-kulturową sromu, historię projektu “Raising the Skirt”.

Nadal jednak nie bardzo wiadomo, kto feministkom zabrał te rzekomo skradzione waginy. Być może ta wiedza przekazywana jest dopiero na warsztatach.

za: chicksonright.com
nicolahunter.com

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement