Agrounia protestuje pod Pałacem Prezydenckim: “Należy spodziewać się wojny partyzanckiej” [WIDEO]

Kilka tysięcy rolników z Agrounii zjechało się dzisiaj do stolicy i od rana skutecznie zablokowało Krakowskie Przedmieście. Zebrali się pod Pałacem Prezydenckim, oczekując iż Andrzej Duda spotka się z nimi.

Wczoraj w “Superexpressie” ukazał się wywiad z liderem Agrounii.

REKLAMA/Advertisement

– Wspólnie z rolnikami zamierzamy przebyć drogę pod Pałac Prezydencki, aby pokojowo protestować pod jego gmachem. Przejdziemy trzymając trumnę – powiedział Michał Kołodziejczak, dodając iz wspomniana trumna to symbol “obecnego, złego stanu polskiego rolnictwa”.

Na pytanie “Co dalej, jeśli „Oblężenie Warszawy” poniesie klęskę, a prezydent nie poprze waszych postulatów? Wojna chłopska?”, odpowiedział:

REKLAMA/Advertisement

– Należy spodziewać się wojny partyzanckiej.

REKLAMA/Advertisement

– Prezydent jest ojcem narodu, ale zachowuje się jak ojczym. Może jest nas mało, ale pokazaliśmy że potrafimy się zorganizować w krótkim czasie. Trzeba zalać Warszawę. Trumna to jest obraz polskiej wsi. Minister powiedział, że nikt mu nie będzie mówił, co ma robić. Będzie! Polski rolnik będzie mówił! – po paru godzinach protestu powiedział dzisiaj Michał Kołodziejczak.

– Mowa nienawiści uprawiana jest przez ministra rolnictwa, jest szczucie ludzi z miasta ma rolników. Związki nie utożsamiają się dzisiaj z rolnikami. Polska ma być śmietnikiem Europy i całego świata, bo komuś się to opłaca. Komuś się opłaca, żeby do Polski przyjeżdżały wszelkie produkty z Ukrainy, pszenica, owoce. Panie prezydencie, jak pan ogląda telewizje publiczna, to może pan się nie dowie. Niech pan otworzy okno – mówił wcześniej.

W tym czasie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przebywał we Wrocławiu.

– Zapraszam wszystkie organizacje rolnicze do współpracy w uzgadnianiu konkretnych rozwiązań przy jednym stole w ramach “Porozumienia rolniczego” – powiedział.

REKLAMA/Advertisement

za: se.pl
wyborcza.pl