REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Afrykański migrant skazany za gwałt na Szwedce na 15 miesięcy, bo nie jest to “bardzo poważne przestępstwo”

840

19-letni erytrejski migrant, który zgwałcił Szwedkę w Uppsali, został skazany na 15 miesięcy więzienia, ponieważ jego zbrodnia “nie była wystarczająco duża” – informuje “Fria Tider”. Nie będzie również deportowany, ponieważ istnieje ryzyko “prześladowania” go w ojczystym kraju.

Otrzymał wyrok zaledwie jednego roku i trzech miesięcy więzienia, unikając co najmniej dwuletniej odsiadki, ponieważ twierdził, iż w chwili popełnienia przestępstwa miał 18 lat. Przy zastosowaniu obowiązującej w Szwecji reguły warunkowego zwolnienia po odbyciu dwóch trzecich wyroku, oznacza to że Erytrejczyk będzie zapewne więziony tylko przez dziesięć miesięcy.

Prokurator zażądał, aby nastolatek-uchodźca, któremu wcześniej przyznano tymczasowe zezwolenie na pobyt w Szwecji, został wydalony do Afryki. Jednak według Sądu Rejonowego w Uppsali, pozostanie w Szwecji. Wynika to z faktu, że według sądu nie jest to “bardzo poważne przestępstwo” i nie “spowodowałoby to poważnego zagrożenia dla porządku publicznego i bezpieczeństwa, gdyby pozwolić mu pozostać w Szwecji”.

Reklama / Advertisement

Ponadto Szwedzka Rada ds. Migracji (Migrationsverket) stwierdziła, że ​​Afrykanie są w swoich krajach narażeni na prześladowania. Dlatego sąd odrzucił roszczenie o wydalenie.

za: friatider.se

Reklama / Advertisement