REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Afrykańscy migranci wzniecili bunt na włoskim statku, który podjął ich z morza. Grozili, że zabiją załogę!

703

Afrykańscy migranci zagrozili, że zabiją załogę włoskiego statku towarowego, który ich uratował, ponieważ chcieli podróżować do wymarzonej Europy, a nie wrócić do libijskiego aresztu – jak im zakomunikowano.

– Włoska straż przybrzeżna odebrała wezwanie o pomoc ze statku. Zdołała bez większego oporu opanować sytuację i uwolnić załogę od niebezpiecznych “rozbitków”. Wczoraj zostali oni zabrani do Włoch, gdzie policja będzie przesłuchiwać przywódców tego pirackiego incydentu – donosi brytyjski “The Times.

– Bunt na “Diciotti” oznacza eskalację problemów na Morzu Śródziemnym po tym, jak nowy rząd Włoch odmówił wjazdu imigrantom dostarczanym do kraju przez statki organizacji pozarządowych i przekazał obowiązki ratownicze libijskiej straży przybrzeżnej – relacjonuje brytyjski dziennikarz.

Oczekując, że zostaną przetransportowani do Europy i otrzymają zasiłki oraz zakwaterowanie, rozczarowani migranci próbowali przeprowadzić bunt, grożąc zabiciem załogi, ponieważ powiedziano im, że zostaną odesłani do Libii. Fakt, że migranci grożą zabiciem ludzi, którzy “ratują” ich, dowodzi że cały proces wcale nie jest operacją humanitarną, ale swego rodzaju taksówką z Afryki Północnej do Europy.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini, warunkowo zezwolił na wysadzenie zatrzymanych 67 migrantów ze statku “Diciotti, dodając że każdy “sprawca gróźb lub agresji” znajdzie się w więzieniu.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Statek straży przybrzeżnej ma zacumować w sycylijskim porcie Trapani. Oczekuje się, że statek przybędzie w środę wieczorem, ale według doniesień mediów lądowanie zostało przesunięte na czwartek rano. Będąc w Trapani, Salvini ostrzegł:

– Agresywni piraci będą musieli zejść ze statku w kajdankach. Nie pozwolę na jakiekolwiek lądowanie, dopóki nie będę miał zapewnienia, że przestępcy, którzy nie są uchodźcami a którzy porwali statek, spędzą trochę czasu w więzieniu i będą zabrani z powrotem do swoich domów tak szybko, jak to możliwe.

za: thetimes.co.uk
yahoo.com

Dziennik Narodowy poleca