(18+) Afgańscy talibowie krzycząc “Allahu akbar!” ukamienowali kobietę [WIDEO]

W sieci pojawiłu się właśnie nagranie i zdjęcia afgańskiej kobiety ukamienowanej na śmierć. Do mordu doszło prawdopodobnie w ostatnich dniach w prowincji Ghor. Odpowiedzialni są za niego talibowie.

Rzecznik talibów w styczniu oświadczył, że to oni zestrzelili oni samolot z amerykańskim personelem wojskowym w prowincji Ghazni we wschodniej części kraju. Kilka dni wcześniej talibowie zaproponowali Stanom Zjednoczonym tymczasowe zawieszenie broni w Afganistanie, które miałoby trwać od siedmiu do dziesięciu dni.

REKLAMA/Advertisement

Rzecznik prezydenta Afganistanu Ashrafa Ghaniego, potwierdził że materiały z Ghor przedstawiają zbrodnię radykalnych islamistów i jest to akt „okrucieństwa”.

– Jestem całkowicie oszołomiony i zasmucony, po tym jak obejrzałem wideo na Twitterze, w którym grupa talibów ukamienowała niewinną kobietę – stwierdził Sediq Sediqqi.

REKLAMA/Advertisement

Zabijaną kobietę można zobaczyć kulącą się w błocie i zasłaniającą się, gdy jest ona obrzucana kamieniami przez tłum mężczyzn. Niektórzy dodatkowo krzyczą „Allahu Akbar”, torturując bezradną kobietę.

Talibowie bronią się, że wideo pochodzi z 2015 r., ale nawet gdyby była to prawda, nadal krew kobiety spływa na nich. Miejscowi aktywiści na rzecz równouprawnienia kobiet są jednak przekonani, że nagranie jest aktualne. W sprawie zostało wszczęte dochodzenie.