Absurdalny Popielec: Posypanie głów w maseczce i bez tradycyjnej formuły

Po oficjalnym dopuszczeniu kobiet do posługi lektora i akolity przez papieża Franciszka, z Watykanu popłynęły kolejne, absurdalne i gorszące katolików wieści. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała instrukcję wedle której księża na całym świecie mają posypywać głowy popiołem w maseczce, a także bez tradycyjnej formuły: “Prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

Środa Popielcowa wypada w tym roku 17 lutego, a watykańska instrukcja podaje, że po błogosławieństwie popiołu kapłan ma zwrócić się do ogółu wiernych ze zdaniem wypowiadanym poprzednio indywidualnie do każdego wiernego: “Prochem jesteś i w proch się obrócisz” albo “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

– Następnie kapłan oczyszcza ręce, zakłada maskę ochronną, zasłaniając usta i nos, i posypuje głowy tym, którzy do niego przychodzą lub, jeśli to stosowne, idzie do tych, którzy stoją na swoich miejscach, nie wypowiadając żadnych słów – głosi nota watykańskiej Kongregacji. Warto dodać, że pod tym absurdem podpisał się uznawany za konserwatystę kard. Robert Sarah – szef rzeczonej watykańskiej dykasterii

REKLAMA/Advertisement