REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Abp Negri: Niekontrolowana imigracja prowadzi do zmiażdżenia i eliminacji naszego społeczeństwa

421
Włoski arcybiskup emeritus – Luigi Negri z Ferrary to weteran wpływowego ruchu katolickiego “Komunia i wyzwolenie”. Do ruchu we Włoszech należy ponad 60 tys. osób. Komunia i Wyzwolenie skupia młodzież i ludzi dorosłych, świeckich i duchownych. Działa na skalę międzynarodową, jest obecny w wielu krajach świata.

Abp Negri od dawna uważany jest za jednego z przywódców konserwatywnego skrzydła włoskich biskupów. Stał się sławny w w listopadzie 2015 r., kiedy włoska gazeta “Il Fatto Quotidiano” zamiesciła na pierwszej stronie opowieść na podstawie tego, co opisywała jako relację naocznego świadka z rozmowy, którą Negri rzekomo miał przeprowadzic w pociągu do Rzymu ze swoim sekretarzem. Rzekomo powiedział wtedy, że ma nadzieję iż Madonna dokona cudu i spowoduje śmierć papieża Franciszka, odnosząc się do przykładu papieża Jana Pawła I, który zmarł po 33 dniach. Czy tak było naprawde nie wiadomo, ale kilka miesiecy pózniej arcybiskup skonczył 75 lat, wyznaczając wiek, w którym biskupi mają składać rezygnacje papieżowi. Został wtedy zastąpiony przez duchownego znanego z poparcia dla migrantów i uchodźców.

Reklama / Advertisement

Kilka dni temu udzielił wywiadu wydawanemu w Mediolanie dziennikowi “Libero”. Stwierdził w nim, że jest wyraźnie zaniepokojony imigracją i że istnieją duże różnice między islamem a chrześcijaństwem. Według arcybiskupa istnieje “głęboka, antyreligijna tendencja na Zachodzie” a islam nie jest w kryzysie (tak jak chrześcijaństwo, “ponieważ ma raczej polityczne, niż religijne przesłanie”.

– Islam to coś więcej niż wiara. Jest prawem, jego status można podsumować słowem szariat – powiedział arcybiskup.

– W przeciwieństwie do chrześcijaństwa islam nie bierze pod uwagę osoby. Muzułmanin jest ważny tylko w kontekście społecznym i politycznym, w którym żyje. Nie jest zbiegiem okoliczności, że islam rozprzestrzenia się wśród słabych, którzy potrzebują autorytetu, aby czuć się chronionymi. Innym niepokojącym aspektem jest tendencja do obalania wartości zachodniej cywilizacji, przede wszystkim nieprzekraczalnego rozróżnienia między polityką a religią – ocenił abp Negri. – Celem fascynatów zglobalizowanej gospodarki jest redukcja kosztów pracy poprzez import imigrantów i stworzenie jednorodnej kultury. Integracja musi być rozsądna, a drzwi nie mogą być otwierane w sposób niekontrolowany i bez odpwiednich środków, ponieważ w innym przypadku doprowadzą do zmiażdżenia i eliminacji naszego społeczeństwa.

za: liberoquotidiano.it

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca