Abp Liberati: Głupota i ateizm sprawiają, że za 10 lat Europa będzie muzułmańska

Włoski arcybiskup twierdzi, że Europa, jak i same Włochy będą muzułmańskie w przyszłości. Emerytowany biskup Pompejów, abp Carlo Liberati ocenia politykę Włoch wobec imigrantów jako “głupią”. Obwinia również rosnący sekularyzm o kryzys katolicyzmu w kraju.

REKLAMA/Advertisement

– W ciągu 10 lat wszyscy będziemy muzułmanami z powodu naszej głupoty. Włochy i Europa żyjące w pogański i ateistyczny sposób tworzą przepisy, które wykraczają przeciwko Bogu i tworzą tradycje, które są właściwe pogaństwu – stwierdził arcybiskup.

– Cała ta moralna i religijna dekadencja sprzyja islamowi. Mamy słabą wiarę chrześcijańską. Kościół dziś nie działa dobrze i seminaria są puste. Parafie są jedyną rzeczą, która nadal działa. Potrzebujemy prawdziwego życia chrześcijańskiego. Poza tym, oni mają dzieci, a my nie. Idziemy ku przepaści – dodał hierarcha.

REKLAMA/Advertisement

Włochy stały się głównym miejscem azylu dla muzułmańskich imigrantów. Ocenia się, że aż 330.000 ludzi z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji przybywających drogą morską dotarło tu w ciągu ostatnich dwóch lat. Liczba muzułmanów zamieszkałych we Włoszech wzrosła z 2 tys. w 1970 r. do ponad 2 mln na koniec 2015 r., według oficjalnych statystyk włoskich.

za: christianpost.com

REKLAMA/Advertisement