Abp Lenga: “Chrystus jest detronizowany jako Bóg. Na Jego miejsce głosi się muzułmaństwo, żydostwo, pachamamę”

– Chwała Boża jest poniżana. Chrystus jest detronizowany nie tylko jako człowiek, ale jako Bóg. Na Jego miejsce głosi się wszystko – protestantyzm, muzułmaństwo, żydostwo, pachamamę, obrzędy bałwochwalcze w Watykanie (…) i wszystkie inne –izmy, które nie są zgodne z nauką Chrystusa. Wzywam tych biedaków biskupów i papieża również w tym, aby się nawrócili i głosili Chrystusa i nauki, których ich nauczył. Jeżeli nie będą ich głosić to nie są pasterzami z Jego woli – powiedział wczoraj na antenie wrealu24.pl abp Jan Paweł Lenga.

Biskup diecezjalny Karagandy w latach 1999–2011 w 2011 r. zrezygnował z urzędu i zamieszkał w Polsce. Kilka dni temu otrzymał zakaz głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii oraz wypowiadania się dla mediów. Zakaz wydał biskup diecezjalny włocławski Wiesław Mering. Z dokumentów znajdujących się w zasobach Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że w drugiej połowie lat 70. został on zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Lucjan. Według prof. Jana Żaryna współpracował z wywiadem w sposób świadomy. 

REKLAMA/Advertisement

– Chrystus dał pełnomocnictwa przez Kościół, aby głosić go w porę i nie w porę. I będę go głosił dopóki jestem żywy. Ani bp Mering mi tego nie zabroni, ani nikt inny. (…) Ja należę do Kościoła katolickiego i chcę, aby miał on swoją prawdziwą twarz, taką jaką dał mu Chrystus. Taka prośba biskupa nie ma żadnego wpływu na moje działanie i to co głoszę –  oświadczył abp Lenga.

REKLAMA/Advertisement