REKLAMA/Advertisement

Abp Jędraszewski: “Ci, którzy głoszą tolerancję są najbardziej nietolerancyjni wobec ludzi wierzących”

313

– Wiemy, w jaki sposób te wielkie i ważne słowa są współcześnie bezczeszczone i kłamliwie odwracane. Lekceważy się życie i Boga, który jest jego Stwórcą. Mówi się przede wszystkim o życiu, które ma być wydajne i pożyteczne, a z dezaprobatą patrzy się na życie, które wydaje się dla niektórych bezproduktywne, a więc bezsensowne. Niektórym się wydaje, że rodzące się życie jest zagrożeniem dla wolności kobiety, a życie osób dotkniętych chorobami i nieszczęściem najlepiej jak najszybciej przeciąć, żeby bogate społeczeństwa nie musiały płacić – mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski podczas uroczystej Mszy św. odprawionej na Jasnej Górze z okazji zakończenia 38. Pieszej Pielgrzymki Góralskiej, idącej pod hasłem „Maryja, Matka Życia i Wolności”.

Arcybiskup podjął istotny temat ostatnich tygodni, czyli nachalne lansowanie ideologii LGBT i fałszywe rozumienie wolności poprzez stawianie siebie w roli Boga. W ten sposób ważne stają się jedynie przyjemność i samorealizacja. Nawiązał do starożytnej, rzymskiej maksymy „Summum ius, summa iniuria” – „Szczyt prawa, szczytem bezprawia”.

REKLAMA/Advertisement

– Dzisiaj, parafrazując te słowa, można powiedzieć: „szczyt tolerancji jest najwyższą nietolerancją”. Bo ci, którzy głoszą tolerancję są najbardziej nietolerancyjni wobec ludzi wierzących. Wobec najświętszych spraw, najważniejszych dla każdego katolika w Polsce – powiedział metropolita.

za: diecezja.pl

REKLAMA/Advertisement