“Aborcja bezpieczniejsza od porodu… jest zabiegiem wzmacniającym” – “Gazeta Wyborcza” przeszła samą siebie

– Film “Nieplanowane” to antyaborcyjna propaganda. Funduje nam stek kłamstw i mitów na temat aborcji – twierdzą na łamach “Wysokich Obcasów” czyli dodatku do “Gazety Wyborczej” Natalia Broniarczyk, Karolina Więckiewicz.

O tym głośnym filmie, który robi furorę na całym świecie a jest wyświetlany również w Polsce, piszemy tutaj: ”Nieplanowane” – zobaczyła na USG broniące się przed aborcją dziecko! To nią wstrząsnęło

REKLAMA/Advertisement

– Niestety poza historią osobistej przemiany film funduje nam stek kłamstw i mitów na temat aborcji i stał się atrakcyjnym i skutecznym narzędziem do wprowadzania kolejnych lokalnych antyaborcyjnych zapisów w USA – pieklą się aktywistki z Aborcyjnego Dream Teamu.

– Nie da się oprzeć wrażeniu, że twórcy filmu chcą zostawić widzów i widzki z wrażeniem, że aborcja to ogromny przemysł i sposób na zarabianie pieniędzy – piszą, chcąc zaprzeczyć faktom świadczącym, że tak właśnie jest.

REKLAMA/Advertisement

Ale dalej przechodzą już same siebie.

– Aborcja może być bardzo różnym doświadczeniem. Wszystkie badania naukowe potwierdzają, że aborcja jest bezpieczna, że jest nawet bezpieczniejsza od porodu. (…) aborcja prawie zawsze przynosi ulgę oraz bywa doświadczeniem bardzo wzmacniającym. Ta perspektywa jest całkowicie pominięta w filmie – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

za: wysokieobcasy.pl