A to ci niespodzianka. Facebook zna nasze “tajne” hasła

“Według ustaleń UpGuard w sieci znajdowały się także w formie otwartego tekstu dane dotyczące ok. 22 tys. użytkowników Facebooka zebrane przez aplikację At The Pool – były to imiona i nazwiska, adresy e-mail oraz poufne hasła internautów.” – donoszą Wirtualne Media.

…POUFNE HASŁA INTERNAUTÓW…
Od razu wracam do sprawy śledztwa Facebooka, które objęło moją osobę. Z wypuszczonego oficjalnie do mediów komunikatu mogłem bez problemu wysnuć domysły, że śledztwo skierowane przeciwko mnie, którego efektem było zamknięcie 11 stycznia 2019 roku fanpejdża Dziennika Narodowego i 15. innych fanpejdży, których byłem adminem, objęło nie tylko moją korespondencję z innymi użytkownikami, ale pracownicy Facebooka również badali jakimi hasłami posługujemy się przy logowaniu!
Dokładne badanie tego, jakim zestawem haseł się posługuję, polegało na tym, że w grudniu i styczniu wielokrotnie Facebook zmuszał mnie do zmiany hasła pod jakimś fałszywym pretekstem. Dzięki temu “śledczy” z Facebooka poznali cały zakres haseł, które potem mogli sobie wykorzystać do swojego śledztwa. Takie cwaniaki 

Facebook zna nasze “tajne” hasła…

… co na to wszystko powie Ministerstwo Cyfryzacji? Jakie podejmie działania w związku z tą wiedzą, że pracownicy Facebooka dysponują hasłami polskich użytkowników? A to jest poważny problem, bo przecież wiele osób posługuje się tym samym hasłem w wielu różnych miejscach. Również, np. używając tych samych haseł do logowania się na swoje konto… bankowe.

Jerzy Wasiukiewicz – rysownik satyryczny, dziennikarz, publicysta. Członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Współzałożyciel i redaktor Dziennika Narodowego.  Jerzy Wasiukiewicz na Facebooku

 

REKLAMA/Advertisement