REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

A oni nadal płyną! Prawie 700 imigrantów uratowanych przez hiszpańskie służby …

722

Widać wyraźnie, że fala imigracji z Afryki nie ustaje, a kolejne setki przybyszów zmierzają ku Europie. W ostatnim czasie celem podróży coraz częściej staje się Hiszpania, której socjalistyczne władze szeroko otwierają drzwi własnego kraju. Tamtejsze służby poinformowały o uratowaniu kolejnych 682 osób podczas akcji w pobliżu Gibraltaru.

W czasie akcji na wodach na południe od Hiszpanii z 62 małych łódek uratowano prawie 682 gości z Afryki. Cztery osoby utonęły. Wedle danych Międzynarodowej Imigracji ds. Migracji (IOM) liczba osób przybyłych przez Morze Śródziemne do Hiszpanii wzrosła w tym roku do 9300; jest to dwa razy więcej niż przed rokiem. Hiszpania to trzeci po Włoszech i Grecji cel imigrantów przeprawiających się przez Morze Śródziemne. Czterokrotnie zwiększyła się również liczba utonięć – od 61 do 244 w tym roku.

W niedzielę do hiszpańskiej Walencji ma przybić “Aquarius” – jednostka należąca do organizacji pozarządowej, która zajmuje się ściąganiem imigrantów. Przyjęcia statku odmówiły wcześniej Włochy i Malta. Reakcja nowego rządu w Rzymie wywołała agresywną reakcję Francji, której władze wyraziły gotowość przyjęcia ludzi z “Aquariusa” po przejściu weryfikacji przez francuskie służby.

Reklama / Advertisement

Z kolei minister transportu Włoch Danilo Toninelli poinformował, że straż przybrzeżna Italii również uratowała 500 imigrantów i bronił się przed oskarżeniami płynącymi z Paryża i Berlina:

– Nikt nie może powiedzieć, że lekceważymy swoje obowiązki, że jesteśmy rasistami i ksenofobami. Włochy zawsze były i pozostają na pierwszej linii frontu, gdy przychodzi ratować ludzkie życie na morzu – głosi oświadczenie członka włoskiego rządu.

Tak właśnie wygląda “ochrona granic” w Unii Europejskiej. Polityka multikulti polegająca na bezrefleksyjnym ściąganiu tysięcy islamskich imigrantów trwa w najlepsze pomimo zamachów terrorystycznych, niepokoi społecznych, rosnącej przestępczości i przemocy wobec kobiet. Władze europejskich krajów cenią wyżej polityczną poprawność niż bezpieczeństwo własnych obywateli.

Reklama / Advertisement

za: onet.pl

Reklama / Advertisement