A jednak był atak na Polaków podczas Światowego Forum Holokaustu! Do neonazistów porównano uczestników Marszu Niepodległości

Władimir Putin, o ile faktycznie chciał dzisiaj w Jerozolimie podczas organizowanego w Jad Waszem Światowego Forum Holokaustu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i związanego z tą datą Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, dalej atakować Polskę, dzisiaj odpuścił. Zapewne przyczyniła się do tego medialna i polityczna wrzawa w obronie naszego kraju.

Ale organizatorzy forum o Polsce nie zapomnieli. Przed przemową prezydenta Izraela Reuwena Riwlina wyświetlono kilkuminutowy film. Pokazano w nim fragmenty nagrań z obozów a potem przykłady współczesnego antysemityzmu. I tu Izraelczycy wpletli – zapewne nieprzypadkowo – dwa obrazki z Marszu Niepodległości. Widać wyraźnie baner Młodzieży Wszechpolskiej oraz uczesników Marszu z flagami.

REKLAMA/Advertisement

Na tę skandaliczną prowokację zareagował wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Na Światowym Forum Holocaustu doszło do znieważenia Polski i Polaków. Patriotyczny Marsz Niepodległości zrównano z aktami neonazistowskimi. Jako Marsz Niepodległości będziemy dochodzić sprawiedliwości przed sądem – poinformował Tomasz Kalinowski.

REKLAMA/Advertisement

Na Światowym Forum Holocaustu doszło do znieważenia Polski i Polaków. Patriotyczny Marsz Niepodległości zrównano z…

Gepostet von Tomasz Kalinowski am Donnerstag, 23. Januar 2020

REKLAMA/Advertisement