8 lat więzienia grozi mieszkance Lubina, która nie zamknęła baru i obsługiwała klientów pomimo zakazu

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 71–letnia mieszkanka Lubina, która pomimo licznych zakazów oraz wielu ograniczeń związanych z ogłoszonym stanem epidemii, na jednym z lubińskich osiedli otworzyła swój bar i obsługiwała w nim klientów. Należy pamiętać, że temu kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, m.in. powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej zgodnie z art 165 kk może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z zaniepokojonych mieszkańców o tym, że na jednym z osiedli w Lubinie otwarty jest bar, wewnątrz którego siedzą klienci i spożywają alkohol.

REKLAMA/Advertisement

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam 71-letnią właścicielkę lokalu oraz sześciu klientów, którzy siedzieli w środku i zachowywali się, jakby w naszym kraju nie odbywała się walka z koronawirusem. Bar został zamknięty, a o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę. Trwają w tej sprawie czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej bardzo niebezpiecznej sytuacji.